Monstra vs. Vetřelci

28. března 2009 v 22:26 | Viviana Mori
Nyní se plánuju pořádně zapotit... Zkusím napsat článek o mém dnešním výletu do kina....Resp. o filmu, na kterém jsem s kamarádkou byla...

Monstra vs. vetřelci...Příběh začíná celkem slaďákovsky, alespoň mi to tak připadalo. Susan se má vdávat a sní si o takových těch klasických věcech, jako např. o svatební cestě do Paříže... Nicméně jí na hlavu přistane obrovský nazelenalý meteorit, plný slizu. To samo o sobě není příjemné. Ovšem ještě nepříjemnější pro ni bylo, když před oltářem povyrostla do výšky 15 metrů a její vlasy chytily bílou barvu. Zbourala kostel a nadobro vyděsila všechny svatebčany... XD Než se stačí svého vyvoleného zeptat, zda mu bude její výška vadit, zaútočí na ni speciální vojenská jednotka, zajme ji a uvězní v tajném vládním komplexu.

Tady Susan, oficiálně přejmenovaná na Enormiku, zjišťuje, že se svou výjimečností rozhodně není sama. Kromě ní tu jsou věznění geniální vědec Dr. Šváb, PhDr., kterému po jednom neúspěšném pokusu nahradila vlastní hlavu hlava muší (no, spíš švábí) a Chybějící článek, což je reprezentant evolučního přechodu mezi rybou a člověkem. Dalšími obyvateli jsou rosolovitý a nezničitelný B.O.B. (ten je fakt hustej, asi nejvtipnější postava ve filmu) a sto metrů dlouhá larva přezdívaná Hmyzosaurka.

Jejich zdánlivě doživotní vězení končí ve chvíli, kdy na planetu zaútočí obrovský robot z vesmíru. Protože konvenční ani "standardní nekonvenční" zbraně na něho nepůsobí, obrátí se zoufalý generál MacBomba na ještě zoufalejšího prezidenta Spojených států a požádá ho, aby oficiálně povolal partičku příšer do boje proti vetřelci z vesmíru a zachránil svět před hrozící zkázou.

A monstra ve snaze dokázat, jak moc jsou pro lidstvo potřební, chytí tuhle příležitost pevně za pačesy.

(Některé kousky článku jsou poskládány pomocí stránek Československé filmové databáze X-))

*

Film jako takový mě velmi pobavil a zaujal. Je to tak praštěná podívaná, až se mi to opravdu upřímně líbilo. Ačkoliv jsou tam pasáže, kde je cílený humor kapku neoriginální a protřelý, Monstra vs. vetřelci rozhodně nikoho neurazí. Líbilo se mi, že jsem si v kině nepřipadala jak dospělý vetřelec na dětském filmu, jako se mi to stalo minule na Boltovi... Naprosto jsem nemohla z Boba, z jeho úsměvů a jeho želatinové nevěsty s kousky ananasu, či co to tam povídal... To už na mě bylo fakt moc a nafrnkala jsem si colu do nosu...

No, fakt nejsem dítě!!! :-)

A taky přidám fotečky z filmu....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ainë Ainë | Web | 29. března 2009 v 19:11 | Reagovat

No nevím, jestli bych tohle přežila :D Vypadá to fakt ulítle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama